Season 1 - CZ

19. september 2012 at 17:54 |  Fanfiction

Omlouvám se za chyby, které jsou v textu. Postupně je opravuji. Děkuji za pochopení =D

K SG-1 se připojuje nový člen podplukovník Cameron Mitchell, jenže ten nevěděl, že celá SG-1 byla rozpuštěna. Mitchell se snaží dát zpátky SG-1 dohromady, ale místo toho na Zemi přichází Vala Mal Doran, která hledá doktora Daniela Jacksona, který balí věci a chystáte se odletět na Daedalu do galaxie Pegasus a připojit se k expedici doktorky Weirové na Atlantidě. V cestě na Atlantidu mu ale zabrání Vala, která sobě a Danielovi připevní náramky. Na Daedalu jako pilotka byla kapitán Martina Marksová, která je zároveň ženou kapitána Kevina Markse, který je také pilot, ale na palubě Promethea. Pomocí Antické tabulky mohli detekovat místo, kde Merlin zanechal svůj poklad. Kapitán Marks byl schopen pomocí Asgardských senzorů detekovat jeskyně a síť menších tunelů, kde se pomocí kruhů přenesli podplukovník Mitchell, Teal'c, doktor Jackson a Vala Mal Doran. Tam se setkali s nepříjemnými úkoly.


Tým, který se nechal přenést kruhy do jeskyně, se nachází ve velkém maléru. Po dokončení hádanek vytáhne podplukovník Mitchell z kamene meč. Po vytažení meče z kamene se objevil černý rytíř s mečem v ruce. Rytíř dal celkem Mitchellovi zabrat. Kapitán Marks sledoval senzory na Prometheovi. Pár minut potom co přestaly otřesy a Mitchell stále bojoval s rytíře, se přenesl za nimi, aby jim pomohl. Po přenesení na planetu vzal meč ze země a stoupnul si před rytíře, čímž zachránil podplukovníka Mitchella, kterého se chystal zabít rytíř. Nakonec to skončilo tak, že byly dva rytíři a dva meče, kterými nakonec Mitchell i Marks dokázali porazit oba rytíře. Když vrátili meče zpátky do kamene, objevil se poklad, ve kterém bylo skované Antické komunikační zařízení. To nakonec použili a stali se neuvěřitelné věci. Doktor Jackson, Vala Mal Doran, Teal'c a i kapitán Marks se objevili v jiné galaxii, kde vládnou Oriové.


Mléčná dráha čelí novému nebezpečí. Po celé galaxii přicházejí převorové, kteří přinesli šířit slovo Oriů z knihu Počátku. Daniel, Kevin, Vala a Teal'c se postupně dozvídají pravdu o nových nepřátelích z jiné galaxie. Země netušila, kdo ti nový jsou a tak jedno převora pozvali na Zem, kam přišel i Gerak. Podplukovník Carterová pomáhá v SGC s Antickým komunikačním zařízením. Snaží se přijít na to, jak odpojit všechny čtyři od zařízení, aniž by se jim něco stalo. V jiné vzdálené galaxii mezitím Kevin a Daniel mají jiné problémy, které je až dovedou k upálení těla. Naštěstí v SCG stihli přijít na reálné řešení, které dostalo všechny čtyři zpátky do svých těl. Mitchellovi i přesto se nepodařilo dát SG-1 dohromady. Podplukovník Carterová se vrací zpátky do Oblasti 51, ale nejdříve spolu s plukovníkem Pendergastem čekají na ošetřovně, až se probudí Marks.


I přes odstranění náramku stále přetrvává pouto mezi Danielem a Valou. Kvůli tomu musejí jít za bývalým majitelem těchto náramků, které mu Vala ukradla, aby zjistili, jak pouto mezi nimi přerušit. Muž, který zkoumal náramku, měl požadavek. Chtěl po Vale jednu jistou věc, kterou mu ukradla. Jenže tu věc prodala jinému kupci, ke kterému museli jít. Ten měl ale stejný požadavek. Chtěl zpátky věc, která mu patřila. A takhle to pokračovalo, až k Luciánské Alianci, která vznikla ze spolku bývalých pašeráků a žoldáků. Ale SGC měla problémy s rozpočtovou komisí, která měla s pěti lidmi z SGC zasedání, na kterém došli i k tématu o Orií. Největším překvapením pro komisy byl kapitán Kevin Marks.


Jeden z Orijských převorů přichází na pouštní Jaffskou planetu Kallanu. Jaffové odmítli přijmout Počátek a tak jejich planeta bude využita k jiným účelům. Kolem brány začne vytvářet silové pole, které pohlcuje celou planetu. Prometheus letí kolem planety a všimne si, že na planetě je něco nenormálního. Stejně jak v SGC se dozvídají stejné informace a tak SG-1 se připojí k Prometheovi, který na ně čeká na jiné planetě. SGC bylo rozhodnuto, že se pokusí pomocí jaderné hlavice typu Mark IX obohacenou naqadrií zničit bránu i s převorem jestliže se nestáhne a nezruší pole. Jenže po výbuchu hlavice se pole začne rozšiřovat a Oriové začnou s výstavbou SuperBrány na orbitě planety, která má dopravit celou armádu do místní galaxie. V tom jim ale zabrání určití lidé a nejlepší tým v SGC.


Do SGC přišel Jared Kane z Randského Protektorátu s nemilým překvapení. Na jejich domovskou planetu přišel převor, který jim za víru nabídl postavení zbraně. Je to satelit, která může zcela zničit celou Caledonianskou Federaci. SG-1 spolu s Prometheem letěli na Tegalus, kde uvěznili doktora Jacksona. Jenže Prometheus byl při útoku na satelit zničen. Posádka byla transportována na povrch planetu, ale nemá přístup k bráně. Většina z posádky byla vážně zraněna. Zásluhou Kapitána Markse se dostal jeden člen z posádky k bráně. Ze Země pak zavolali na Daedala, který letěl hyperprostorem k Zemi. Po obdržení informací otočili směr letu a letěli k Tegalu, kde zachránila zbytek posádky z Promethea.


Tým SG-1 se opět dostává do problémů. Na planetě, kde šli na průzkum, zmizí Brána i s DHD. SG-1 je tak uvězněna a zajata na planetě, která k tomu navíc patří Luciánské Aliance. Brzy po jejich zmizení je letí vysvobodit Odyssea, která je po jejím příletu nad planetu transportuje na palubu. Všude po celé galaxii začínají mizet Brány. Pouze jediný člověk ví, kdo stojí za krádežemi a proč. Byl to Nerus, kterého věžní v Oblasti 51. Toho později propustí za výměnu adresy, která jim stejně byla k ničemu. Ale na oplátku je dostal k Ba'alovi, který je za vše zodpovědný. Pomocí tým SG-1 a Odyssey se podaří vrátit všechny Brány na svá původní místa.


Na planetu Kamelot se vydá SG-1 ve snahu najít Antické zařízení, které je schopné zničit povznesené bytosti. Než budou moci nalézt zařízení v Merlinově knihovně, nad planetou vystoupí z hyperprostoru Odyssea, která celý tým přenesla na palubu. Tak se dozvídají od Emersona špatné zprávy. Jedna z Jaffských lodí poblíž P3Y-229 objevila plně funkční SuperBrána. Podplukovník Carterová spolu s Teal'cem zůstanou na palubě Odyssey. Podplukovník Mitchell a doktor Jackson byli přeneseni do Merlinovy knihovny, kde pokračovali v hledání. Když Odyssey vystoupila z hyperprostoru, flotila Jaffských lodí hlídá SuperBránu. SGC vyslala další dvě 304 na pomoc Odyssey. Byla to Ruská X-304 Korolev a Česká X-304 Athena. Plukovní Svitsová, velitelka Atheny, se připojila k Odyssee dříve, než se SuperBrána aktivovala. Po aktivaci vystoupil Korolev, které mu velí plukovník Chekov. Na palubě Koroleva byl i podplukovník Mitchell s doktorem Jacksonem, kterým se nepodařilo nalézt tu zbraň proti povzneseným bytostem. Čtyři Orijské lodě vyletěly ze SuperBrány. Během pár minut začala bitva o tuto galaxii.


Mitchell přišel na způsob, jak dostat Carterovou zpátky na loď, jenže ten plán musel vykonat major Marks. Mezitím Vala porodí holčičku a pojmenovala ji Adria. Adria byla vybrána jako vůdce Oriů z jejich schopnostmi. Její genetika byla změněna natolik, že v krátké době dospěje a bude tak schopna vést armádu Oriů. Jackson spolu s Valou se snaží tuhle možnost zarazit a tak plánují její únos. Orijská flotila vystoupila z hyperprostoru nad Chulakem. Tam se později objeví i tři lodě třídy Ha'tak spolu s Odyssey a Athenou. Odyssey transportovala z lodě, která přistála na planetě, Jacksona a Valu, pak rychle vstoupila Athena s Odyssey do hyperprostoru. Při cestě je napadla možnost, kde by mohla být zmíněna informace o Merlinově zbrani.


Celá SG-1 se vydá do galaxie Pegasus, kde doktor Jackson s Valou budou bádat v Antické databázi v hologramové místnosti, zdali v ní není zmíněna informace o Merlinovy zbrani. Hologram jim poskytnul adresy dvou planet, na kterých by mohla být ukryta zbraň. Carterová, Mitchell a McKay zůstali na Odyssey, která je poblíž černé díry. S pomocí funkční brány v Pegasu a v Mléčné dráze se snaží o přeskok na Orijskou Superbránu, tím by zabránili dalšímu vniknutí do jejich galaxie. Největší návštěvou byla na Odyssey kapitán Marksová, která se s McKayem zase nepohodne. Tentokrát u ní byl vždycky Marks, takže se McKay držel raději od nich co nejdál.


SG-1 jako obvykle se dostala do průšvihu tentokrát i SG-3. Oba týmy uvízly na planetě plné naquadahu, která byla obsazena Luciánskou Aliancí. Na planetu i z planety existovala pouze jediná cesta a to bránou. Odyssea i přesto že neví, co dělat letěla na planetu, kde týmy uvízly, letěla na pomoc i s podplukovníkem Carterovou. To nese i své následky. Na palubě Odyssey byla jistá návštěva z Daedala. Byl to kapitán Kleinman, který se přiučoval od Markse, kterému zrušili týdenní dovolenou, ze které měl pouhé dva dny.


Odyssea po útoku Luciánské Aliance byla vážně poškozena. Při opravách lodi kapitán Kleinman praštil majora Markse, který skončí na ošetřovně v bezvědomí. Než ho Kleinman praštil, napsal na papír postup ke zbývající opravě lodi tak aby bezpečně proletěli atmosférou a zachránili týmy na planetě. Po úpravách, které musela za Markse udělat Evansová s Kleinmanem, bezpečně proletěli atmosférou. Odyssea přistála na planetě a vyzvedla týmy. Hned potom vzlétla nahoru a na orbitě se dali do zpravování hyperpohonu. Podplukovník Carterová byla naštěstí v pořádku potom všem, ale major Marks byl na tom špatně. Zjistilo se, že má silný otřes mozku a tak se musejí s ním co nejrychleji dostat na Zem, kde čeká na Kleinmana nemilé překvapení. Po příletu Daedala ho čeká vojenský soud.POVÍDKA SE PŘIPRAVUJE

Část První Část druhá Část třetí Část čtvrtá Část pátá Část šestá 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.