Episode 8 : Kamelot - Třetí část

26. october 2012 at 9:01 |  Fanfiction

ČÁST TŘETÍVe vesnici lidé prchají před černým rytířem, který prochází s mečem v ruce po vesnici. Podplukovník přibíhá směrem k němu. "No nazdar!" řekl Mitchell, jakmile ho uviděl. Vesničané, kteří byli stále v centru města, stále před ním prchají. Rytíř jde směrem vpřed a přitom ohání meč kolem sebe. Pak se zastavil do postoje připravené v bitvě. "Všichni rychle k zemi!" zařval Mitchell. Namířil P90ku na rytíře a začal střílet. Jenže kulky skrz něj procházely. "No, to se dalo čekat", řekl na to Mitchell. Černý rytíř se dal do chůze směrem k Mitchellovi, který odhodil svojí zbraň a šel proti němu. Rytíř byl u Mitchella tak blízko, že musel skočit přes malý vozík se dřevem. Dopadl do bláta a pomalu vstává na nohy. Valencia přibíhá do vesnice a uvidí černého rytíře, který bojuje s Mitchellem. Vesničané sledují jejich boj z bezpečné vzdálenosti. Rytíř v tu dobu srazil Mitchella zpátky na zem. Mitchell se snažil odplazit od něho, protože se ho chystal rytíř zabít, ale byla na něm spousta bláta.

Jackson držel rukou zapnutou vysílačku, přes skrze ni mluvil: "Mitchelle, jak vám to jde tam venku?"

Mitchell zapnul vysílačku a odpověděl: "Uh, ne tak dobře!" Mitchell se naklonil ke stolu, na kterém leželi meče. Jeden z nich si vzal do ruky, než stůl převrátil na zem. Při pokusu, zasáhnout rytíře mečem, prošel akorát skrze něho. Mitchell se zarazil a černý rytíř znova na něho zaútočil, a když ho praštil loktem, tentokrát spadl na záda. Valencia to nechtěla jen tak sledovat a tak šla ke správci. "Udělejte něco! Pomožte mu!" křičela na správce. "Sám to na sebe přivolal", odpověděl na to správci. Mitchell vstal z blata a rozhlížel se kolem sebe, jenže černého rytíře nikde neviděl, než se otočil za záda. V tu chvíli mu chtěl rytíř useknout hlavu, ale naštěstí Mitchell včas uhnul a zase kleknul na kolena. Jenže rytíř si s ním nehrál a dával Mitchellovi jednu ránu za druhou. Valencia pohlédla na meč pak na Mitchella. Rozhodla se, že mu pomůže a tak běžela k meči, který byl zabodnut v kameni. Vesničané na ní pohlédli i starosta. "Co myslíš, že děláš?" zeptal se Meurik. Vší silou, co měla Valencia, vytáhla meč z kamene. Vesničané ji sledovali s otevřenou pusou. Valencia proběhla kolem Meurika. Mitchella zase srazil rytíř k zemi, ale potom uviděl Valenci, jak běží k němu s mečem v ruce. Napřáhl ruku a Valencia mu hodila meč přímo do ruky. V jednom hnutí zastavil útok rytíře na něho. Vstává na nohy a teď bojují jako rovní soupeři. Rytíř i přesto znova rukou udeřil Mitchella do tváře a on padá k zemi.

Doktor Jackson zkoušel další kombinaci symbolů. Pár vteřin po zadání symbolů, komora jasným zlatým světlem zableskla. Jackson se rozhlédl kolem sebe a uviděl Merlinův poklad s cennými věcmi. Po necelé minutě se před Danielem objevil hologram, který ztvárnil samotného Merlina. "Zdravím příteli. Jsem Merlin." Jacksonovi v hlavě probíhala spousta otázek, ale měl jiné starosti. "Ano, to jsi", řekl. "Odměna, kterou hledáš, se houpe jak kyvadle. Necháváš otisk v toku všeho, co máš před sebou", řekl Merlin. Jackson aktivoval vysílačku a začal mluvit: "Mitchelle, mám to. Je černý rytíř pryč?" Merlinův hologram stále mluvil jedno a to samí.

S tu dobu byl Mitchell od hlavy až po patu celý od bláta. "Ne tak docela", odpověděl a pokračoval v šermování.

Daniel držel stále v ruce aktivovanou vysílačku. "Nechápu to. Získal jsem poklad a aktivoval se hologram." Merlin znova promluvil: "Zdravím…"

Mitchell dopadá tvrdě na záda. Rychle vstal na nohy a řekl do vysílačky: "Tak vyzkoušejte jiný kód." Jackson rychle odpovídal: "Už jsem zkusil všechny kombinace, na které jsem přišel."

Merlin stále mluvil a Jackson začínal mít obavu. "Mitchelle? Metchelle!" zařval do vysílačky. "Zdravím příteli. Jsem Merlin." Je to jako nahraná páska, která nemá konce.

Mitchell s rytířem stále bojují. Meče se dotýkají vzájemně. Rytíř ho udeří ze zadu rukou a pak ho mečem srazí ještě jednou na zem. Černý rytíř neváhá a dává mitchellovi několik násilnických ran, až Mitchell vykřikne bolestí.

Jackson hledí na Merlina zapřemýšlený, až nakonec dostane nápad a ohýbá se dolů, jestli nenajde nějaký panel, který ovládá panel. Jedním dotykem na určité místo, se otevřel panel, v němž byly modré krystaly. Jackson pohnul hlavou do stran se slovy: "K čertu s tím." Vytáhnul zbraň 9 mm a vystřelí několik kulek na krystaly. Modré krystaly ztmavly a Merlinův hologram zmizel.

Mitchell leží na břiše a rytíř napřahuje meč. Chystá se ho zabodnout do Mitchella, ale než to stihnul, během chvilky zmizel. "Kam zmizel?" zeptal se jeden z vesničanů. Během chvilky se začnou všichni radovat a tleskat. Valencia šla za Mitchellem, jestli je v pořádku, ale zastavili ji šťastní vesničané. Mitchella ignorují a tak jí zasalutoval a lehl na záda.

Z hyperprostoru vystupuje Odyssey a letí vpřed k flotile lodí. V čele jsou plavidla třídy Ha'tak, kteří hlídají SuperBránu.

Plukovník Emerson stojí v přední části můstku u monitoru s členkou jeho posádku. "Pane. Přijímáme vysílání z jedné z Jaffských lodí", oznámil ze své pozice Marks. "Na obrazovku", řekl Emerson a šel k boční obrazovce, na které se objevil jeden ze svobodných Jaffů. "Jsem Sher'ra ze svobodných Jaffů. To moje loď objevila SuperBránu." Podplukovník Carterová s majorem Marksem sledují obrazovku. "Byly tu nějaké známky jiné aktivity?" zeptal se Emerson. "Žádné. Chci vás informovat, že jsme se bránu pokusili zničit. Bohužel naše síla s ní nic nesvedla", řekl Sher'ra. Emerson pohlédl na Carterovou a ona na něho.

Podplukovník Mitchell stojí nad rozbitými krystaly, ze kterých jiskřilo. "Takže vše, co jste musel udělat, bylo střelit do ovládacích krystalů?" zeptal se Mitchell. "Vlastně ano", odpověděl Jackson, který čte z jedné knihy, která se objevila spolu s pokladem. "Zní to jako jeden z mých plánů. Proč jsme to neudělali prvně?" zeptal se Mitchell a protáhl si záda, která ho tak moc bolela. "No, protože jsem musel nejprve najít přístupový kód. Kdybych ho nenašel, nic z tohohle by se sem nepřeneslo a neviděl bych Merlinův hologram", řekl Jackson. "Dobře. Co vlastně říkal?" zeptal se Mitchell. Jackson něco našel v knize a tak šel k Mitchellovi se slovy: "Myslím, že to byla hádanka a věřím, že jsem ji vyřešil. Vidíte ten přívěsek?" Jackson ukázal na obrázek, který byl v knize, kterou položil na panel. "Vždy jsem ho viděl na každém obrázku v této knihovně a ten hologram ho také měl. Ale nikdy před tím jsem to neviděl. Na Zemi na něj nebyl žádný odkaz", dopověděl Jackson. "A vy si myslíte, že tohle je to zařízení, které hledáme?" zeptal se Mitchell. "Hádanka se zmiňuje o kyvadle. Myslel jsem, že je to narážka na tok času, jako kyvadlo hodin, ale pak jsem si uvědomil, že je to více doslovné. Něco, co visí. Také říkal, že to mám přímo před očima", odpověděl Jackson. Poukazoval na přívěšek na Merlinově obrázku v jedné knize, kterou držel v rukou. Mitchell měřil rukou ten přívěšek, který byl nakreslen v knize. "No, já nevím. Není to zřejmě trochu malé?" zeptal se. "Pamatujte, že jsme mluvili o věcech, které přesahují normální prostor času. Relativní velikost nemá žádný význam", odpověděl doktor. "Fajn, pojďme to začít hledat", řekl Mitchell a každý šel na jinou stranu místnosti hledat.

Major Marks dostává na konzole údaje, které hned hlásí: "Pane, z hyperprostoru právě vystoupila další loď. Jsou to Asgardi." Plukovník Emerson přejde ze zadní části můstku, až ke svému křeslu, do kterého si sedne. "Otevřete kanál", řekl a po chvilce pokračoval v mluvení, ale tentokrát do rádia: "Tady je plukovník Emerson z pozemské lodi Odyssea." Paprsek Asgardského transportu ho přerušila. V přední části můstku se objevil Asgard. "Ano, já vím, kdo jste", řekl Kvasir. "Ahoj Kvasire", řekla podplukovník Carterová. "Podplukovníku Carterová. Máme před sebou spoustu práce. Kde máte zbytek vašeho týmu?" zeptal se Kvasir. "Daniel a podplukovník Mitchell stále hledají to Antické zařízení. A Teal'c…" Carterová na chvíli pohlédla do stran směrem k Emersonovi a pak dopověděla: "No, my si nejste zcela jistí, kde teď Teal'ce je." Kvasir zamrkal očima.

Mnoho lodí třídy Ha'tak byla shromážděna někde daleko v prázdném prostoru. Nikde poblíž nebyly žádné planety ani brány. Byly to lodě Luciánské Aliance.

Připoutaného Teal'ca vedou dva muži z Luciánské Aliance k Netanovi, který stál u řídícího panelu. Otočil se k Teal'covi čelem a řekl: "Vstoupit na naše území a v neoznačené nákladní lodi? Nemyslel jsem, že si tak hloupí." Oba muži stále drželi Teal'ca a sledovali ho. "Nechal jsem se zajmout, protože jsem věděl, že mě přivedou k tobě", řekl Teal'c. "Opravdu?" zeptal se Netan. "Přišel jsem požádat Luciánskou Alianci o pomoc", odpověděl Teal'c. "Beru to zpět. Ty nejsi hloupý, jsi blázen. Zabijte ho", řekl Netan a obrací se k Teal'covi zády. Ten ale v okamžiku začne jednat a srazil k zemi oba dva muže, které ho drželi. Vzal jednomu zbraň a tu namířil na Netanovu hlavu. "Měl bych tě zabít na místě. Ale jak jsem řekl, přišel jsem žádat o pomoc. Osud této galaxie je v sázce", řekl Teal'c a sklonil zbraň. Za ním se objevili další dva muži, ale tentokrát se zbraní v rukou namířenou na Teal'ca. Všichni v místnosti byli zaujati.

Podplukovník Carterová spolu s Kvasirem jsem v jedné z laboratoří, které byly na palubě. Kvasir stojí u Asgardského panelu a máčkl na jeden z kamenů na panelu. "Analyzovali jsme informace, která Deniel Jackson získal z Merlinova zařízení pro přesun mezi dimenzemi", řekl Kvasir. "Bohužel se nedostal moc daleko, než se vyčerpala energie", řekla Carterová. "Bylo toho dost, abychom shrnuli, co by mohlo být tou zvanou zbraní Antiků proti Oriů", řekl Kvasir. "Opravdu? Já jsem z toho nedokázala poznat nic", přiznala se. "Opravdu?" divil se Kvasir. Na vteřinku se Carterová zarazila. "Jen mi řekněte, co máte", řekla. "Je to zařízení na přenos energie podobné ZPM. Kromě toho, že tady není energie směrována ze subprostoru do našeho časoprostoru, ale spíše do dimenze obývající povznesenými bytosti", řekl Kvasir. "A tahle energie je pro ně nějaká škodlivá", řekl Carterová. "Je to forma rušení. Jednoduchá analogie jsou dvě stálé vlny vzájemně potlačující. Jestli zbraň funguje, tak jak naznačují Merlinovy záznamy, stačí ji aktivovat a poslat ji do Orijské galaxie a budou eliminováni", řekl Kvasir. "Jo, ale jak to uděláme? Ani nevíme, kde Orijská galaxie je, natož tam něco poslat", řekla Carterová. "A v tom se právě mýlíte", odvrátil její možnost Kvasir. Carterová se na chvíli přemýšlela, až to pochopila. "Mluvíte o SuperBráně. Vytočíme ji dříve než oni", řekla. "Přesně", potvrdil Kvasir. "To by mohlo fungovat", řekla radostně Carterová. "Samozřejmě. Ale potřebujeme Merlinovu zbraň. Jestli ji podplukovník Mitchell s doktorem Jacksonem nenajdou…" Carterová přerušila Kvasira: "Nebojte se, najdou ji." V to doufala Carterová.

Podplukovník Mitchell spolu s Jacksonem prohledali celou místnost. "Co tím myslíš, že tu není?" zeptal se Mitchell a otočil se směrem k Jacksonovi, který byl na druhé straně místnosti. "Prohledali jsme to tu celý už více jak dvakrát. Prostě tu není", odpověděl Jackson. "Musí tady být. Podívejte. Jednou jsem ztratil klíče od auta ve svém bytě a hledal jsem je tři dny", řekl podplukovník Mitchell. Než stihl doříct zbytek, ozval se zpozad jeho zad Meurik: "Podplukovníku Mitchelle?" Meurik spolu s Valencií a několika vesničany stojí v chodbě do tajné Melinovy komory. "Ahoj, ehm, pojďte dál. Nebojte se, černý rytíř se už nevrátí", řekl Mitchell. Meurik i ostatní vstupují do místnosti s úžasem, když uvidí hromady pokladů. "To je neuvěřitelné", řekl Meurik. "Ano. A je to jen vaše", řekl Mitchell při pohledu do stran. "Nechcete odměnu za poražení Merlinova bojovníka?" zeptal se Meurik. "No, jedna věc by tu byla. Hledáme jistou věc, ale nemůžeme ji najít", odpověděl Mitchell. Ve skutečnosti nám můžete pomoci", řekl Daniel a šel pro knihu, která ležela na panelu a pak přišel k Meurikovi a ukázal mu obrázek Merlina, který byl v knize. "Poznáváte to?" zeptal se Jackson. Meurik si pečlivě prohlédl obrázek, než odpověděl: "To je Sangraal (San Greal)." Meurik si byl tím jistý. "To je Sangraal (San Greal)?" zeptal se pro jistotu Jackson. "Také známý jako Krvavý kámen", odpověděl Meurik. "Samozřejmě, krev odkazuje na barvu toho drahokamu", řekl Jackson a pohlédl znovu do knihy. "Woah, woah, woah! Počkat, počkat. Mluvíme tu o svatém grálu? Ve všech filmech, které jsem viděl, to byl pohár", řekl Mitchell. "Ne. Představa, že grál byl pohár nebo kalich, zejména ten, ze kterého pil Kristus, je až později přidaný k mýtu. Jsou i náznaky to, že to byla mísa, podnos a v případě Von Eschenbach z vnějšího středního východu uvádí kronikáři, jako kámen, který spadl z nebes", vysvětloval celou historii Mitchellovi doktor Jackson. "Pokud hledáte toto, nenajdete to mezi těmito šperky. Artuš a jeho rytíři odešli na výpravu za Sangraalem (San Grealem) už dávno", řekl Meurik. "Víte, kam šli?" zeptal se okamžitě Mitchell. "Samozřejmě. Říká se, že cestují do tří vzdálených zemí, zmíněných v Merlinově proroctví. Do Castianny, Sahal a Vagonbray", odpověděl znova Meurik. "Zní vám to povědomě?" zeptal se tiše Mitchell. "Ne, ale pokud je to v Merlinově proroctví, klíč mlže být v jakékoliv knize", odpověděl Jackson. "Ty knihy nahoře? Jacksone, potrvá dny, týdny než naleznete tu správnou pasáž a ani to nám nezaručí, úspěch", řekl dost důrazným hlasem Mitchell. "Hledání Artušova pobytu v této knihovně není nutné. Nyní, díky Valencii, nám bylo dáno znamení, že se Artuš vrátí. A vy buďte našimi hosty při tomto čekání. Mužům, kteří zlomili Merlinovu kletbu, bude dáno čestné místo", řekl Meurik. Jackson pohlédl na Mitchella a zavřel knihu. "Podívejte. Naposledy vám říkám, že to nebyla žádná kletba. Jo? Jedná se o zařízení. Je to stroj, něco jako mlýn nebo katapult, ale mnohem komplikovanější. V tom žádná kouzla nej…" řekl Jackson. Než Jackson stihnul doříci větu, byli oba přeneseni Asgardským paprskem. Vesničané vykřikli a zpanikařili tím, že zmizeli.


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.