Episode 9 : Z masa a kostí - Druhá část

30. october 2012 at 15:28 |  Fanfiction

ČÁST DRUHÁEmerson s Mitchellem vcházejí na můstek. "Kanál je otevřen", řekla tentokrát Evansová místo Markse, který na zemi opravuje dráty, které se uškvařily. Emerson s Mitchellem kolem něho prošli a stoupli si před obrazovku. Plukovník pohlédl na majora a ten zavrtěl hlavou. Pak se otočil k obrazovce a řekl: "Tady plukovník Emerson z pozemské lodi Odyssea." Netan s jedním mužem byli zobrazeni na obrazovce. "Jsem Netan, velitel Luciánské Aliance. Okamžitě odevzdejte lodě do našich rukou", řekl Netan. Během chvilky se na obrazovce zobrazila plukovník Svitsová, která si tento okamžik nechtěla ujít. Všichni tři byli překvapeni. Mitchell popošel trochu blíže k Emersonovi. "Mám se toho ujmout, pane?" zeptal se ho. "Jen do toho", odpověděl plukovník. "Zdravím, tady je podplukovník Cameron Mitchell. Bojovali jsme tu společně, ne? Takhle se k sobě spojenci nemají chovat. Je pravda, že nám nakopali zadky, ale stále se navzájem potřebujeme, abychom přežili", řekl Mitchell. "Naše senzory ukazují, že vaše štíty jsou na minimum. Pokud se okamžitě nevzdáte, zahájíme palbu", řekl Netan. "A také byste měl dodat, že naše zbraně fungují. Jestli zahájíte palbu, vaše loď bude prvním cílem, který zničíme. Naše lodě jsou jediné, na kterých funguje podpora života. Takže si rozmyslete, co chcete udělat", připojila se tentokrát do rozhovoru Svitsová. Marks i kvůli ní přestal na moment pracovat. "Vtáhli jste nás do této bitvy a věděli jste, že to vyčerpá naše síly. Myslím, že to bylo úmyslné", řekl Netan. "To není pravda a vy to dobře víte. Všichni jsme prohráli. Ošklivě", řekla Svitsová, která už toho za tento den prožila hodně. "Co nám říci, jak na tom jste? Snad by se našlo řešení", řekl Mitchell. "Jsme na tom tak, že se vzdáte, nebo budete zničeni", řekl Netan a přerušilo se spojení. "Jaký druh zbraní máme k dispozici?" zeptal se Mitchell. Svitsová povzdychla a řekla: "No, trochu jsem s tím blafovala. Je pravda, že máme zbraně, obzvlášť rakety, ale nejdou vystřelit." Marks na chvilku zavřel oči a pak se vrátil zpátky k práci. "Ale s jedním mají pravdu. Naše štíty nevydrží. Jsme bezmocní", řekl Emerson.

Čtyři Orijské lodě cestují společně v hyperprostoru.

Vala leží na jedné straně na posteli, přikrytá dekou. Třásla se a bála se. Dveře do jejího pokoje se otevřely a Tomin přichází dovnitř. "Jak se cítíš?" zeptal se Tomin. Vala sedá, ale spíše se zřejmou bolestí. "Podívej, nemohou mi ji sebrat bez ohledu na to čím je. Já jsem její matka. Musím ji kojit a starat se o ni, ne?" zeptala se Vala, která neviděla svojí dcerku od jejího narození. "Jo o ni dobře postaráno", odpověděl Tomin. "Mám právo ji vidět", řekla Vala. "Mluvil jsem s převorem. Souhlasil, že ji můžeš vidět", řekl jí Tomin. V ten moment se otevřely dveře do pokoje a oba pohlédli zároveň směrem k nim. Tomin rychle kleká na podlahu. Jedna služebná drží za ruku malou holčičku ve věku čtyř let. Na sobě měla červený plášť. Holčička se usmívala a Vala byla v šoku zmatená. "Ahoj matko", řekla holčička. Vala pohlédla na Tomina a pak se zaměřila na holčičku, která je její dcera.

Athena s Odysseou nevznáší hned naproti mateřské lodi Luciánské Aliance. Ta loď měla jasné známky poškození. "Odysseo a Atheno, tady Carterová. Nevím, co vidíte, nebo jestli to vaše senzory zachytily, ale odtud to vypadá, že ta loď je silně poškozená. Divila bych se, kdyby měli funkční zbraně", řekla Carterová do vysílačky.

Plukovník Emerson sedí v křesle a před ním stojí Mitchell. Major stále nezprovoznil konzolu, ale právě teď sedí zpátky na svém místě. "Díky, Sam", odpověděl Paul za informace. "Ještě nevystřelili", řekl Mitchell. "Asi bychom to měli zkusit", ozvala se Svitsová. "Souhlasím", odpověděl Emerson a otočil se směrem k Marksovi. "Dostaňte nás mimo dosah zbraní. Uvidíme, co udělají", řekl Emerson. Marks okamžitě reaguje, a i když to dělá nerad, musí let ovládat šipkami na počítači.

Valanina dcera spolu s chůvou stojí u dveří a Vala to stále nechápe. "No, slyšela jsem, že děti vyrostou rychle, ale tohle je absurdní", řekla Vala a pocítila bolest břicha. Orice, tak ji pojmenovali Oriové, šla k Vale a položila ruku na Valanino břicho, tam kde pocítila bolest. Po chvilce kývla hlavou na Valu, jako by s něčím skončila. "Tedy… Teď se cítím mnohem lépe. Děkuji", řekla Vala, když ji ustoupila bolest. "Ty nevěříš", řekl dívka. "Nevím, co tím myslíš", odpověděla překvapená Vala. "Své pocity přede mnou neskryješ. To je v pořádku. Pomohu ti najít cestu. Blahoslaveni budiž Ori", řekla dívka. Vala byla v šoku, když tohle uslyšela. "Blahoslavení budiž Ori", zopakoval Tomin, který stále klečí. Vala se zamyslela, co se stalo, pak pohlédla na Tomina a pak zase na dívku, která se usmívá.

Generál Landry stojí v místnosti s bránou, která je aktivována. Do SGC přichází mistr Bra'tac, který jde hned dolů po rampě ke generálovi. Byl oblečený do bojového obleku. "Bra'tacu! Co víte?" zeptal se Landry. "Bitva nedopadla dobře", odpověděl Bra'tac. "Ztratili jsme kontakt se všemi třemi pozemskými lodi", řekl Landry. "Bylo by velké štěstí, pokud by přežili. Říká se, že čtyři lodě Oriů proletěli Chappa'kou", informoval generála. "SuperBránou", přeložil si to Landry. Bra'tak přikývl. "Zničili vše, co jim stálo v cestě a pak letěli dál", řekl. "Musíme tam poslat aspoň jednu loď a zjistit, co se stalo. A zdali někdo přežil a potřebuje pomoc", řekl generál. "Souhlasím", řekl Bra'ta. Generál se otočil směrem k řídící místnosti a řekl: "Waltere, zadejte adresu!" Walter kývnul hlavou a začal se ozývat zvuk zadávání adres.

Podplukovník Mitchell s Kvasirem jsou v pomocné ovládací místnosti dvě. Plukovník Emerson přichází do místnosti, ale v půlce cesty ho zadrží rukou Mitchell. Kvasir právě zkouší transportér. "Jak to jde?" zeptal se Emerson. "Právě to testujeme", řekl Mitchell. Před ním se objevil paprsek a na židli se objevila nějaká hmota, která nešla rozpoznat. "Hm, co je to?" zeptal se plukovník. "To měl být… sendvič", řekl Mitchell a pak přešel k panelu a zapnul vysílačku. "Sam, je mi to líto. Ještě to nefunguje", řekl do vysílačky. "Nechci vás honit", řekla Carterová. "Dokážete to spravit včas?" zeptal se Mitchell, když se vrátil na původní místo. "Nejsem si jistý, kde dochází k nestabilitě", odpověděl Kvasir. "Jednoduchou odpověď!" řekl s ukazující ukazováčkem na Kvasira. "Budu muset znova projít program, řádek po řádku", řekl Kvasir. "Takže ne", řekl Mitchell a jde k plukovníkovi se slovy: "Čas na plán B." Mitchellem rychle s Emersonem opouští místnost směrem k Marksovi.

Carterová se zarazila a tuší, co Mitchell plánuje. "Jestli myslíš na to, co myslím, že myslím, nebude to fungovat", řekla Carterová.

Mitchell s Emersonem přichází na můstek. "Funguje?" zeptal se Mitchell. Marks zavrtěl hlavou a řekl: "Částečně. Zprovoznil jsem senzory a nějaké prvky, ale řízení ne." "Sakra. S počítači to moc neumím", řekl Mitchell. Na chvilku se zasekl a pak se zeptal: "Už jste někdy pilotoval pomocí šipek?" Marks obrátil hlavu směrem k Mitchellovi a kývnul hlavou. Mitchell zapnul vysílačku a řekl: "Vydrž, Sam. Letíme pro tebe."

Odyssea zažehla podsvětelné motory a letěla vpřed. "Och, chlape", řekla Sam, když uviděla blížící se Odyssey přímo k ní.

Teal'c leží ve vězení svázaný na podlaze. Dveře do vězení se otevřely. Netan přišel k Teal'covi s Goa'uldsou holí na mučení.

"Je to tvoje vina", řekl Netan. "Už jsem vám řekl všechno, co vím o Oriích. Naše jediná naděje, jak zvítězit nad jejich následníky, je spojit síly a bojovat společně. Nemáte co získat tím, že mě budete mučit", řekl Teal'c. "V tom se právě mýlíš. Teď jsem velmi, velmi rozzlobený. A tím, že ti způsobím velkou bolest, se mi náramně uleví", řekl Netan a jde blíže k Teal'covi. Po chvilce Teal'c začíná křičet bolestí.

Odyssey se pomalu blížila ke Carterové. "Podsvětelné motory nemají tak citlivé ovládání. Pokud do mě narazíte třeba i minimální rychlostí…" řekla Carterová.

Mitchell stojí za Marksem, který řídí přes počítač a zároveň musí sledovat počítač i konzolu. "Nenarazím. Slibuji", řekl Marks. Počítač i konzola ukazovala postup Odyssey s tečkou. Tak byla označena podplukovník Carterová. Přední část lodi je vedle ní a postupuje vpřed.

Odyssey se pohybuje směrem ke Carterové poměrně rychlým tempem. "I když mě dostanete skrze štít, přijde na řadu umělá gravitace. Pád z třiceti metrů v tomhle skafandru…" řekla Carterová.

Emerson nervózně sedí v křesle a Mitchell stojící za ním řekne Carterové: "Nemusíš se bát, Sam. Kvasit to ovládá manuálně."

Loď se i nadále pohybuje kolem Carterové při vysoké relativní rychlosti.

Kvasir pracoval na ovládacím panelu. "Letíte příliš rychle", řekl.

Marks si otřel čelo a odpověděl: "Já vím. Tahle loď to pomaleji neumí. Zpětný tah na 5%."

Plukovní Svitsová celou situaci sledovala z můstku. Na můstku členové posádky opravovali vše systémy, které byly pro loď prioritou.

Podplukovník Carterová prochází přes štít, který drží atmosféru uvnitř hangáru, ve kterém byla vypnuta gravitace.

"Mám ji. Zpětný tah na 20%. Kvasire, stáhněte ji opatrně dolů", řekl Marks a více zpomalil loď.

Carterová pomalu klesá dolů. Až dopadá na nohy a pak lehne. Nejspíše je slabá, nejspíše důsledku toho, že dlouho nestála na nohou a nespala. Po chvilce zazněl zvuk z klaxonu. Lékařský tým a dva technici okamžitě běželi do hangáru. Zdravotníci běželi ke Carterové a sundávají z ní skafandr.

"Máme ji, pane. Je v pořádku", řekl do vysílačky jeden ze tří zdravotníků. Marks povzdychl, když už to měl za sebou. "Dobrá práce, Marksi. Krásný let", řekl Emerson. "Děkuji, pane. Alespoň v něčem máme štěstí", řekl Marks a během chvilky se zapnula obrazovka. "Krásný let, Marksi", řekl Svitsová. "Děkuji, madam", řekl Marks. "Jak jste na tom?" zeptal se Emerson. "Polovina systémů je zpátky v provozu. Levý motor je stále mimo provoz. Podle senzorů je zatím vše v klidu. A podařilo se nám stáhnout data z černé skříňky Koroleva. Data vám právě přeposíláme", řekla Svitsová. Emerson se obrátil směrem k Evansové a řekl: "Stáhněte ty data do tabletu." Evansová kývla hlavou a data přetáhla do tabletu.

Podplukovník Carterová leží na posteli v nemocničním oblečení. Byla přikrytá dekou a připojena na monitor. Carterová se usmívá, když dveřmi prochází Emerson s Mitchellem a Marksem. "Sam", řekl Paul a šel k ní. "Je v pořádku", zašeptala mu do ucha. Pak se obrátila k Marksovi a řekla mu: "Děkuji, Marksi. Zachránil jste mě i naší dceru." Marks si s ní zrovna podával ruku, když to řekla. On i s Mitchellem se v momentě zarazili. "Sam… Ty jsi těhotná?" zeptal se Mitchell. Sam pohlédla na Paula a ten odpověděl místo ní: "Ano, je těhotná." Mitchell i Marks byli překvapeni. "Máte nějaké zprávy o Teal'covi?" zeptala se Carterová. "Bohužel ne. Ale Atheně se podařilo stáhnout data z černé skříňky Koroleva", řekl Marks a podal ji tablet, na který byla stažena data. "Víme, že dvacet čtyři členů bylo přeneseno transportní technologií. Jackson mezi nimi nebyl, ale…" říkal Mitchell, ale Carterová ho přerušila: "Aktivovali se i kruhy." Pohlédla na Mitchella a ten řekl: "To si piš."

O pár hodin dříve
Na můstku Koroleva panoval chaos. "Pane, senzory uvádějí velké výkyvy energie v jejich štítech v okamžiku, kdy střílejí", řekla ženská důstojnice, která se stará o zbraně. "Přeneste tam jadernou bombu!" nařídil Chekov sedící u pilotní konzole. "Odyssea s Athenou hlásí neúspěšné pokusy o transport bomb na nepřátelské lodě", hlásí důstojnice. Jackson vstává z křesla a jde k plukovníkovi. "A co kruhy? Vím, že je používají. Proud hmoty by mohl projít na palubu nepřátelské lodi", řekl Jackson. "Jak se zaměříme?" zeptal se Chekov. "Stačí nastavit naše kruhy, ať najdou nejbližší další, které jsou v dosahu. Stojí to za pokus", odpověděl. "Běžte!" řekl hlasitě Chekov. "Přibližte se k nim co nejblíže", řekl Jackson při odchodu z můstku. "Chci mít tu hlavici v místnosti s kruhy, hned! Leťte co nejblíže k té nepřátelské lodi!" rozkázal plukovník.

Jackson pracoval na panelu ke kruhům. V rukou držel jeden z krystalů. Dva členové posádky klečí za ním a nastavují hlavici. "Nastavte ji na pět vteřin po aktivaci", řekl Jackson.

Dvě Orijské lodě vystřelily zároveň na Koroleva.

Oba muži i hlavice byla nárazem paprsků odstrčena ze středu platformy kruhů. Jackson hned vložil zpátky krystal do panelu. Máčkl na pár tlačítek a skáče na platformu, která se aktivuje těsně před explozí Koroleva.

Skupina válečníku na jedné z Orijských lodí prochází chodbou. Blízko u dveří se za rohem schovává doktor Jackson.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.