Episode 10 : Projekt Pegasus - Druhá část

8. november 2012 at 15:11 |  Fanfiction

ČÁST DRUHÁ


Kevin s Martinou šli chodbou, která vede k můstku. Po cestě překvapivě potkali McKaye. "Oh, sakra", řekla Martina. Chtěla kolem McKaye projít bez jakýchkoliv narážek, ale on ne. "Proč jste tady?" zeptal se ji. "Prosím?" řekla Martina a obrátila se k němu. "Proč jste tu? Chcete si furt do mě navážet?" zeptal se Rodney. "Tímhle způsobem, jak na mě mluvíte, tak teď už ano", odpověděla. "Jste sice sexy, musím přiznat, ale do vědy byste se míchat neměla", řekl McKay. "Doktore…" Marks chtěl něco říci, ale McKay ho přerušil: "Ještě jsem neskončil, majore." Kevin pohlédl na Martinu a pak už řekl McKayovi: "Takhle s mojí ženou mluvit nebudete. Je vám to jasný?" McKay se zarazil, protože nevěděl, že je vdaná s majorem. "Radím vám, doktore. Buď změňte chování, nebo se nás vyhýbejte velkým obloukem", řekl Kevin a s Martinou pokračovali v cestě na můstek. McKay pohlédl na ně a pak pokračoval v cestě za Carterovou.

Weirová s Jackson a Valou jsou po schodech dolů, až vejdou do jedné chodby vedoucí k hologramu. "Hledala jsem to, co hledáte. Zadala jsem všechny možnosti výslovnosti slov Castianna a Sahal", informovala je Weirová. "A nic", řekl Jackson. "Nečekal jste, že by tam ta jména byla, že?" zeptala se. "Ne", odpověděl Jackson. "Zadali jste správně, jak se píší?" zeptala se Vala. Jackson zakroutí očima. Vala chtěla jít někam jinam, jenže Daniel ji chytnul za ruku a táhnul ji zpět. "To je problém starověkých jazyků. Výslovnost se může změnit během pár generací, natož za tisíce let. Etymologie slova se může zcela ztratit", řekla Weirová. "Ale víme, že něco v Atlantské knihovně je", byl si jist Jackson. "Hej", řekla Vala a zastavila Jacksona. "Musíme jít rovnou tam? Nemůžeme se trochu porozhlédnout po památkách?" zeptala se Vala. "Možná později", odpověděl Jackson a obrátil Valu směrem, kudy šla doktorka Weirová a šli za ní.

Ve zbraňové laboratoři na Odyssey se připravují atomovky, které jsou v kontejnerech. "Tady je kapitán. Připravte se k odletu", ozval se hlas Emersona z interkomu. Carterová stojí poblíž hlavic u počítače a McKay pochoduje kolem ní. "Zkontrolujte moje předběžné propočty. Jsou támhle na tom terminálu", řekla Carterová. "Jsem si jistý, že jsou v pořádku", řekl McKay a stoupl si k ní. "Kvůli tomu jste tady McKayi", řekla Carterová. "Pravda. Ale nejprve vám chci poděkovat, že jste byla se mnou, když jsem vás opravdu potřeboval. Vlastně jste tam nebyla, byl jsem sám a ve tmě, ale bylo to, jako byste tam byla", řekl McKay. Carterová se na něho s nepochopením dívala. "Líčíte mi tu nějakou svou fantazii?" zeptala se. "Ne, to byla halucinace. Měl jsem otřes mozku, uvízl jsem v zadní části potápějícího se Jumperu a moje mysl si vybavila vás, abych přežil. Co byste dělala na mém místě. Zachránila jste mi život", řekl radostně McKay. "Dobrá, to je docela milé", řekla Carterová. "Ano, to bylo", řekl s úsměvem McKay. Carterové se nelíbil McKayův úsměv. "Byla jsem nahá?" zeptala se. "Částečně", odpověděl. Carterová zavřela na chvilku oči a řekla: "Přestaňte mě tu nabalovat, protože už s někým žiji a jsem i těhotná. Takže běžte zkontrolovat mé výpočty, McKayi!" McKay pomalu odchází při pohledu na hlavice. Carterová šla zpátky k počítači a pokračovala v práci.

Doktorka Weirová dovedla Jacksona a Valu do holografické místnosti. "Užíváme tento sál zřídka, je velice náročný na energii a databáze je přístupná z terminálů po celém městě, když je třeba. Ale pro uživatele, který je tu poprvé, je tohle to právě místo", řekla doktorka Weirová, která stojí před platformou a dotýká se podstavce. Před nimi se okamžitě zobrazil obraz ženy v centru platformy. Stála tam v bílém oblečení a jasně zářila.

"Zdravím", řekla žena. "Je to jednoduché, stačí se prostě na něco zeptat hologramu. Například…" než to stihla doříct, z interkomu se ozval seržant Chuck: "Doktorko Weirová do operačního." Doktorka povzdychla a obrátila se k doktoru Jacksonovi. "Oh, pomlouvám se", řekla a zapnula vysílačku, do které řekla: "Hned jsem tam." Doktorka šla ke dveřím. "Hologram vám bude vyhledávat informace, než se vrátím. Ještě bych vás měla varovat, ráda poučuje. Program byl navržen tak, aby učil děti z Lantaňanské planetární soustavy", dopověděla doktorka a odešla z místnosti. "Děkuji", řekl Jackson. Hned jak doktorka opustila místnost, oba začali závodit, kdo se první dostane k terminálu. Jackson se tam dostal dříve. "Dobrá den", řekla žena. "Dobrý den. Hledáme pár planet v Mléčné dráze", začala jako první mluvit Vala. "Valo", řekl Jackson, aby ji zastavil. "Co? Zeptat se snad můžu?" zeptala se Vala. "Můžete zadat svůj dotaz ústně nebo manuálně na podstavci před vámi", řekla žena. "Já budu mluvit, pokud je to v pořádku", řekl Jackson. "Samozřejmě. Ale uvědomte si, že v příštích lekcích bude většina systémů vyžadovat manuální zadání", řekla žena. "Myslím, že mě učila v páté třídě", řekl Jackson a Vala na něho pohlédla.

Odyssey podsvětelnými motory letí vpřed směrem k černé díře, která stále narůstá.

Plukovník Emerson sedí v kapitánském křesle. Tentokrát nechal Kevin řízení Martině, protože se v Pegasu vyzná lépe, než on. Kevin stojí hned vedle ní a spolu s Carterovou sledují senzory. McKay si tam pochoduje za Emersonem. "Udržujte minimální bezpečnou vzdálenost. Podsvětelné motory v pohotovosti", řekl Emerson Marksové. Marksová kývla hlavou. McKay pak prochází mezi ní a Emersonem až k Mitchellovi, který sleduje černou díru z přední části můstku. "Je to tak skvělé nebo co?" zeptal se Mitchell. McKay ho nechápal. "Černá díra", vysvětlil mu Mitchell. "To, na co se díváte, se jmenuje akreční disk. Je to hmota zachycená gravitačním polem. Samotnou černou díru nemůžete vidět", řekl McKay. Mitchell na něho zírá a říká: "Což je skvělé." Mitchell odchází od McKaye, který má z něho trochu strach. "Jsme v optimální poloze pro vypuštění brány. Můžeme přistoupit k další fázi", řekla Carterová. Plukovník Emerson zapnul na svém křesle interkom a říká: "Emerson letovým operátorům. Vypusťte bránu."

Hvězdná Brána je držena dvěma úchytkami. Hangárová vrata se otevřela a úchytky uvolnili bránu. Brána se sama pohybovala ven, protože v hangáru byla vypnutá gravitace. Ale i tam potřebovala trochu postrčit a tak pomoci trysek přesouvali bránu směrem k akrečnímu disku.

Carterová stojí vedle Mitchella a usmívá se. "No, máme pár minut, než bude brána na vhodné pozici a připravena k vytáčení a já jsem ještě neobědval. Sám si sendvič. Chcete někdo něco?" zeptal se McKay, který nevydrží ani minutu bez jídla. Všichni se na něho dívají divným pohledem. "Ne? Tak fajn", řekl a odchází z můstku. Mitchell sleduje Carterovou, která na něho pohlédla a usmála se na něj. "Jak to s ním někdy na Daedalu vydržíš?" zeptal se Kevin. "Právě teď o tom přemýšlím", odpověděla Martina.

V hologramové místnosti uprostřed místnosti je zobrazena Mléčná dráha.

"Dobře, to je Země a tamhle Taonas", říkal Jackson a dělal si v tom jasno. "Praclarus Taonas byl jedním z prvních Lantaňanských měst. Bylo opuštěno, když tamní slunce se blížilo ke konci jeho života", řekla žena. "Ano, děkuji. Vím, byl jsem tam. Dobře. Ukažte mi pořadí, v jakém byla založena nejstarší Lantaňanská města", řekl Jackson. "Jak nám to je užitečné? Chceš z těch teček udělat obrázek" zeptala se Vala. "Zadávám poklady. Budeš si muset zvyknout, že to bude chvilku trvat", odpověděl Daniel. "Tak jak k tomu přistupuješ, nám to může trvat celý život", řekla Vala s falešným úsměvem. "Je mi to líto, ale nenajdu to tak, že pod "z" budu hledat zbraň", řekl Daniel. "Tak pod "p", jako planeta", řekla Vala a přesunula se na druhou stranu k Danielovi. "Říkám ti, zeptej se ji", moudrá rada od Vali. "Doktorka Weirová to zkoušela. Plýtval bych časem", řekl Jackson. "Trvalo by to asi jedenáct vteřin", řekla Vala. Jackson položil ruce na terminál a povzdychl. "Zdravím. Hledáme jména dvou planet, známých zemí v dávných dobách ve staroanglickém dialektu jako Castianna a Sahal", zeptal se Jackson a pak pohlédl na Valu s otázkou: "Spokojena?" Vala se k Danielovi otočila zády. "Taoth Vaclarush a Valos Cor", odpověděla žena. Jackson zvednul hlavu v úžasu. Vala šla k němu a řekla: "Teď jsem spokojena." Nad nimi se objevili dvě označené planety spolu s adresami na mapě Mléčné dráhy. Vala povzdychla a řekla: "Vidíš, Danieli? Není na škodu se zeptat." Daniel na ní pohlédnul a pak zpátky na hologram zděšeným pohledem.

Podplukovníci Carterová a Mitchell stáli u boční obrazovky, na které byla zobrazena brána. "Telemetrie brány prověřena. Stabilizační trysky jsou aktivní a energie je v zeleném poli. Můžeme začít", řekla Carterová při přesunu k panelu do přední části můstku. "Kde je McKay?" zeptal se Mitchell. "Jsem tady", ozval se McKay, který právě přišel na můstek. "Jeden člen z vaší posádky mě nenechal jíst sendvič na chodbě", řekl rozzlobeně McKay. Emerson to neřešil, pouze ho sledoval. "To si vážně dovolil? Hm. Chystáme se pokusit o spojení", řekl Mitchell. Mitchell s McKayem se chtěli dát do pohybu, ale srazili by se. A tak McKay zastavil a pustil Mitchella. "Prosím, je to jednoduché", řekl McKay a šel ke Carterové. "Děkuji. Už jsem odeslala příkaz dálkového zadávání. Chvíli to potrvá kvůli časové dilataci", řekla Carterová. McKay pohlédl na obrazovku, která zobrazí, že Hvězdná Brána je aktivní. "Červí díra je stabilní", řekla Carterová. "Samozřejmě, že je", řekl McKay. Carterová kývla na Mitchella, který aktivoval rádio. "Teal'cu! Hovor na účet volaného z galaxie Pegasus, přijmeš ho na své náklady?" zeptal se do vysílačky. Po chvilce čekání se ozval Teal'c: "Vskutku přijmu, podplukovníku Mitchelle." Teal'cův hlas zněl poněkud jiný a zpomalený oprati normálu. "Hej, jakpak je dnes u nás doma v Mléčné dráze?" zeptal se Mitchell.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.