Episode 11 : Dlouhá cesta - První část

20. november 2012 at 19:36 |  Fanfiction

ČÁST PRVNÍ


Pozemská loď Odyssey hlídkovala na orbitě Zemi.

Major Marks oblečený v riflích a tričku jde na můstek, kde na něho čeká plukovník Emerson s jistou návštěvou. Po cestě potkal poručíka Evansovou, která šla také na můstek. "Neměl jste mít ještě dovolenou, majore?" zeptala se Evansová. "Ano, měl. Mám mít týden dovolenou a z toho jsem měl jen dva dny", odpověděl Marks a zabočili do další chodby. "A co jinak vy, poručíku? Jaká byla vaše dovolená?" zeptal se. Evansová se usmála a odpověděla: "Řeknu to asi takhle. Škoda že není delší." Oba se během chvilky zasmáli.

Dveře na můstek se otevřely a major s poručíkem vešli na můstek, kde stál v přední části můstku plukovník. "Pane", řekl Marks. Emerson šel k němu a Evansová sedla ke konzole. "Promiňte, že jsem vás vyrušil z dovolené, majore", omluvil se Emerson. "Nic se nestalo. A co vlastně potřebujete?" zeptal se Marks. "Mám pro vás návštěvu", odpověděl Emerson a ukázal směrem na kapitána Dava Kleinmana a ten šel hned k nim. "Kapitáne. Co vy tady? Neměl jste být na Daedalu?" zeptal se hned Marks. "Popravdě, poslal mě sem plukovník Caldwell, abych se něco přiučil", odpověděl Kleinman. "Přiučil? Vždyť jste zbraňový důstojník", řekl Marks. "No právě. Mám se naučit i řídit loď. A tak mě poslali za vámi", řekl Kleinman. Markse v tu dobu něco napadlo a tak se usmál. Emerson, když uviděl ten jeho usměv, tušil, že teď přijde na řadu podmínka. "Tak dobrá. Ale až dostanu zbytek dovolené, chci ji strávit s mojí ženou", řekl Marks. "Pokusím se to nějak zařídit", řekl Emerson. "A kdyby nechtěl, tak ho přesvědčím já", řekl Kleinman. "Tak dobře. Půjdu se převléci a pak hned můžeme začít", řekl Marks a odešel z můstku. Kleinman zůstal stát vedle Emersona. "Budete se učit od nejlepšího, tak dávejte pozor", zažertoval Emerson. "To budu. Kapitán Marksová i major Marks jsou stejní", řekl Kleinman. "Tomu věřím", řekl na to Emerson a odešel z můstku.

V hlavních rolí, díle Dlouhá cesta, část 1
Podplukovník Samantha Carter
Major Kevin Marks
Plukovník Paul Emerson
Doktor Daniel Jackson
Poručík Sharon Evans
Kapitán Dave Kleinman
Plukovník Albert Reynolds
Podplukovník Cameron Mitchell
Vala Mal Doran
Svobodný Jaffa Teal'c
Major Generál Henry "Hank" Landry
Major Stenson
Doktorka Reynoldsová

Podplukovník Carterová sedí v zasedací místnosti, kde za ní přichází zbytek týmu SG-1 a plukovník Reynolds s generálem Landrym. "Sam. Neměla byste být doma a válet se v posteli?" zeptal se Mitchell, jakmile uviděl Carterovou. "Came. Vtipný jako vždycky", odpověděla Carterová. Všichni se posadili kolem stolu, na kterém byly položené složky. "Kam nás posíláte tentokrát, pane?" zeptal se Mitchell. "Spolu s SG-3 půjdete na planetu D8K-494", odpověděl Landry. Všichni krom Carterové a Vali vzali do rukou složky, které měli před sebou a otevřeli je. "Je to planeta, na které se vyskytuje velké množství naquadahu. Vlastně je to samotná planeta", řekla Carterová. "Celá planeta naquadahu?" zeptal se Jackson. "Ano. Naquadah je všude na planetě", odpověděla Carterová. "Tuším, že to má nějaký ale", řekl Mitchell. "Na té planetě se vyskytuje Luciánská Aliance", odpověděla Carterová. "Proto také s vámi posílám SG-3, aby vám kryla záda. Získáte co nejvíce informací o té planetě a vrátíte se zpátky", řekl Landry. "Musím vás ještě o něčem varovat. Z planety se jde pouze dostat bránou", řekla Carterová. "Dostanu polovinu?" zeptala se Vala. Všichni pohlédli na ni. "Co? Když máme riskovat své krky, tak chci nějaký podíl", řekla Vala. Nikdo raději nic neříkal. "Buďte opatrní a s nikým nenavazujte kontakt", řekl Landry. "Rozkaz, pane", řekl Mitchell a všichni odchází ze zasedací místnosti, krom Carterové a Landryho.

Marks přišel na můstek tentokrát oblečený v uniformě a šel rovnou k pilotní konzole. "Můžeme?" zeptal se Marks. "Jistě", odpověděl Kleinman. Plukovník Emerson tam protentokrát nebyl a tak velení převzal major Marks. Kapitán usedl k pilotní konzole a Marks stoupnul hned za něho. "Pečlivě poslouchejte, protože tu dovolenou chci co nejrychleji", řekl Marks. "Ano, pane", řekl Kleinman. Marks zavrtěl hlavou, když to uslyšel. "Neříkejte mi pane, kapitáne. Kevin", řekl Marks a nastavil ruku. "Dave. Ale většinou mě říkají Weaps", řekl a potřásali si rukou. "Weaps? To k vám sedí", řekl Marks a zapnul na konzole ovládání lodi. "Uchyťte rukama ovládací páky a přitáhněte je k sobě", řekl Marks. Kleinman uchytil páky do rukou a opatrně je přitáhnul k sobě. "Teď nastavte směr k Marsu. Trochu se proletíme", řekl Marks a sednul si do kapitánského křesla. "Máme k tomu povolení?", zeptal se Kleinman. "Plukovník Emerson je na Zemi s podplukovníkem Carterovou. A navíc to schválil dříve, než odešel", řekl Marks a tak Kleinman se dal do pohybu s lodí.

Odyssea se dala do pohybu a letěla dopředu.

Plukovník Emerson byl s podplukovníkem Carterovou v její laboratoři. "Víš, že jsme ještě nepřemýšleli nad jménem?" zeptal se Paul. "Vím. A proto jsem taky sehnala kalendář", odpověděla Sam a vytáhla z kabelky kalendář. "No, Marks má prozatím velení lodi, takže času je spousta", řekl Emerson a začal listovat v kalendáři.

SG-1 a SG-3 na planetě označenou jako D8K-494, právě prošli bránou a prozkoumávají terén. Všichni v rukou drželi P90. "Dobrá, rozdělíme se. Za hodinu se sejdeme tady", řekl Mitchell. SG-1 šla směrem ke kopcům a SG-3 na opačný směr.

Podplukovník Mitchell šel vpředu se zbraní namířenou dopředu. Vala šla poslední a celkem smutná, protože toho čekala více. "Neříkala podplukovník Carterová, že je tu celá planeta naquadahu? Jedině co vidím, jsou stromy", řekla stěžující se Vala. "Naquadah se nejdříve musí vytěžit. Vše je pod námi v podzemí", odpověděl na její otázku Jackson. Vala povzdychla a sklonila hlavu. Pak se skloněnýma rukama šla za nimi. "Tak kde je ta Luciánská Aliance? Už jsme tady půl hodiny a na nikoho jsme nenarazili. Není to divný?" jakmile se zeptala Vala, z vysílačky se ozval Reynolds: "SG-1, tady SG-3. Byli jsme prozrazeni. Jsme pod palbou nepřítele, žádám o okamžitou pomoc." SG-1 se okamžitě rozeběhla na místo, odkud vycházel hluk střelby z automatických zbraní. "Jsme na cestě. SG-1 končí", řekla při běhu do vysílačky Mitchell. "Asi jsem to zakřikla", řekla při běhu Vala.

Plukovník Reynolds a jeho tým stříleli na skupiny mužů Luciánské Aliance, které se k nim blíží ze všech stran a snaží se je obklíčit. "Ústup! Zpátky k bráně!" zařval Reynolds a celá SG-3 začala ustupovat. Když došli ke kraji lesa, rozeběhli se ještě více, aby mohli najít úkryt, kde se před nimi schovají a počkají na SG-1.

Sam se smála nad jedním jménem, který ji navrhnul Paul. "Proč se směješ? Jméno Lexa je dobrý, ne?" zeptal se Paul. "Lexa ne. To jméno je pro kluka, ne pro holku. Spíše Olivia. To je krásné jméno pro holku", nabídla Carterová. Paul se na chvilku zapřemýšlel a nakonec řekl: "A proč by ne? Souhlasím." Natáhnul ruku a šáhl na bříško Sam se slovy: "Ahoj Olivie." Sam se usmála, ale ne na moc dlouho, protože za ní tam přišel generál Landry. "Plukovníku. Podplukovníku, potřebuji s vámi mluvit", řekl generál. "Děje se něco, pane?" zeptala se okamžitě Carterová. "Ztratili jsme kontakt s týmy SG-1 a 3. Neohlásily se podle plánu. Sonda na planetě byla zničena a tak jsme tam poslali další. Během pár vteřin byla zničena, ale ještě jsme stihli navázat s týmy spojení. Jsou v pořádku, ale nemohou se dostat k bráně", informoval oba generál. Carterová se v momentě zarazila. Plukovník Emerson vstal ze židle a šel ke generálovi. "Pane, žádám o povolení letět na D8K-494", řekl Emerson. "Povolení uděleno, plukovníku. Dostaňte je zpátky domů", řekl Landry a odešel z pracovny. Emerson vytáhnul z kapsy vysílačku a aktivoval ji. "Marksi, tady Emerson. Vraťte se co nejrychleji na orbit Země. Vyrážíme na záchrannou misi", řekl do vysílačky.

Marks seděl v křesle a odpověděl: "Rozumím, pane." Vstal z křesla a řekl: "Můžu?" Kleinman uvolnil Marksovi místo a ten rychle tentokrát aktivoval hyperpohon, aby byly na Zemi co nejrychleji.
Emerson se chystal odejít z Samanthiné pracovny, ale ta ho zastavila tím, že řekla: "Počkej, letím s tebou." Paul se zarazil a zůstal stát. Sam kolem něho prošla a odešla z její pracovny. Paul se za ní okamžitě rozeběhnul. "Sam. Nemusíš letět a ty to víš", řekl. Sam se k němu obrátila a řekla: "SG-1 a 3 jsem tam poslala já. Je to moje chyba, takže letím." Jakmile to dořekla, pokračovala dál v cestě. Paul povzdychnul a šel za ní. Věděl, že s tím už nic nenadělá a tak raději už nic neříkal.


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.