December 2013

Mikulášské překvapení aneb přitrhlý vtip

15. december 2013 at 9:45 Fanfiction

Mikulášské překvapení aneb přitrhlý vtip


Je pátek 6. prosince, den, kdy všichni slaví Mikulášský den. SGC, Daedalus i Odyssey jsou i přes svátky v provozu, takže základní posádky musely jít do práce. To také znamenalo, že se celý den budou nudit. Nezbývá jim nic jiného, než si vymyslet nějakou zábavu.

SGC
Brzy ráno si plukovník Samantha Carterová pozvala do své pracovny Teal'ca, doktora Daniela Jacksona a generála Jacka O'Neilla, který se za nimi z Washingtonu přijel podívat. Carterová měla pro všechny tři velké překvapení, které skrývala až do té doby, než všichni přišli. Jakmile všichni byli přítomni a usedli ke stolu, který měla v pracovně, Sam odešla od stolu a šla ke skříni, ze které vytáhla čtyři připravené kostýmy.
"To snad ne," vyšlo ze všech tří.
"A proč ne? Je Mikuláš, čas na pořádnou pařbu." řekla na to Sam.
"Pařbu? Kam byste chtěla jít strašit?" zeptal se Jack.
"Nejsme tu sami a myslím, že bychom mohli navštívit pár kamarádů, kteří mají malé děti. Ještě řekněte, že když jste byl mladý, že vás to nelákalo?"
"Lákalo, ale podívejte se na nás," odpověděl Jack. Sam pohlédla nejdříve na Teal'ca, který byl ze všech nejstarší, pak na Jacka, Daniela a nakonec na sebe. Trochu odstrašující případ, ale to bylo jedno.
"Myslím, že máme na to ten správný věk, pane. A může se k nám přidat i generál Landry." řekla Sam.
"A za co se převlečeme?" zeptal se Daniel.
"Já bych byla anděl, Teal'c by byl čert, vy, pane, vy byste byl Mikuláš a ty Danieli, ty bys byl náš dozorčí u alkoholu," odpověděla Sam. Daniel najednou vyprsknul, jelikož jí zrovna moc nerozuměl.
"K čemu dozorčí? Na Mikuláše chodí jen Mikuláš, čert a anděl." řekl Daniel.
"Nějak tě musíme zabavit a tak budeš s námi chodit… Jestli chceš, můžeš být další čert." řekla Sam a Daniel už raději nic neříkal.
"Ticho znamená souhlas, takže budeš čertem," rozhodla Sam a všem porozdávala kostýmy.

Odyssey
Plukovník Paul Emerson s podplukovníkem Kevinem Marksem a majorem Jane Marksovou se nachází v zasedací místnosti, kde se všichni tři nudí. Krom deseti členů posádky byli všichni na Zemi, kde slaví Mikuláše se svou rodinou. Jane Marksová, Kevinova sestra, hopsala bratrovi na stehně a přemýšlela, co budou dělat.
"Já se tak příšerně nudím," prohlásila Jane.
"Zvykej si. Tak to bude vždy o svátcích." řekl jí na to Kevin.
"Ale to není fér. Proč my? Ostatní jsou doma a slaví. Jestli mi někdo řekne, že tu budu i o Vánocích, tak se mnou nepočítejte. A s Kevinem taky ne, plánuji totiž rodinné Vánoce." tím dala Paulovi ultimátum. Paul i Kevin se zasmáli, jelikož věděli, že na Vánoce jsou všechny lodě v hangárech a veškerá posádka má dovolenou.
"O Vánoce se nemusíš strachovat. Ty slavíme všichni doma. To bylo ve smlouvě, kterou jsem jak já, tak i ty podepisovali. Příště čti pořádně smlouvy, než je podepíšeš." zasvětil Jane.
"To jsi mi mohl říct dříve, brácho," zabručela Jane a vstala z Kevina. Začala pochodovat po místnosti a přemýšlela, co pro zbytek dne budou dělat. Po pár vteřinách se zastavila a s podezřelým úsměvem se obrátila ke dvěma sedícím důstojníkům, kteří se zděsili, když viděli ten její výraz v obličeji.
"Na co myslíš?" zeptal se okamžitě Kevin.
"Pamatuješ si, co jsme děli, když tobě bylo sedmnáct a mě patnáct?"
"To snad ne! Na to zapomeň!" Kevin hned protestoval, jelikož už věděl, co ji napadlo.
"O čem to vy dva mluvíte?" zeptal se nechápající Paul.
"O tom, jak my dva jsme ještě s jedním spolužákem chodili na Mikuláše. Já byl čert, Jane byla anděl a Kamil byl Mikuláš. Byla to sranda, až do té doby, než jsme se všichni zřídili. Byste nevěřil, co jsme provedli."
"Už dostávám tu představu," řekl Paul a nechal Kevina dopovědět happy-end: "Já byl ve třetím a Jane v prvním ročníku na vojenské škole. Nudili jsme se natolik, že jsme si vyrazili až k samotnému řediteli. Nakonec to skončilo tím, že jsem si s ním připil a pak se generál převlíkl za Mikuláše. Chodil s námi po škole strašit. Byli dva Mikuláši a jeden anděl s čertem." Paul vyprsknul smíchy stejně jako Jane, pro kterou to tehdy byl zážitek.
"Jenže za to jsi mohl ty."
"Tys mě k tomu donutila."
"Má tu někdo kostýmy?" zeptal se náhle Paul. Kevin s Jane na něj překvapivě pohlédli.
"Mám je doma, pane," odpověděla s úsměvem Jane, jelikož tušila, co teď přijde dál.
"Tak běžte pro ně. Uděláme si malou veselku a pozveme i pány a dámu z Daedala. Myslím, že se tam taky nudí."
"Za pět minut jsem zpátky," řekla při odchodu Jane.

Daedalus
Plukovník Caldwell a majoři Dave Kleinmanem a Pat Meyersová měli to stejné "štěstí" jak na Odyssee a museli sloužit. Všichni tři byli ve svých kajutách, kde na počítačích hráli buď karty, nebo šachy. Pat s Davem hráli karty online a bavili se přitom dobře, jelikož skoro vždy vyhrála Pat. Oba měli na spodních lištách spuštěný chat, přes který spolu komunikují.
"Jak to dělá?" zeptal se sám sebe Dave. Byl opřený o opěradlo křesla, na kterém seděl. Po zavrcení hlavou jí napsal: "Jak to děláš?" Během pár vteřin mu přišla odpověď: "Mám na to talent. Učil mě to táta. :D" Dave zoufale zakňučel a s křeslem se otočil zády k laptopu. Během dvou minut zazněl v jeho kajutě zvonek. Rychle pohlédl na laptop, kde nic nebylo napsáno, a pak šel ke dveřím. Po otevření dveří na něj bafla Pat, která byla převlečena za anděla. Dave by ji málem ani nepoznal, kdyby se k němu nepřiblížila a nepleskla ho po zadku.
"Sluší ti to," pochválil její vkus na převleky.
"Pro tebe taky něco mám, ale musíš jít se mnou." Pat už byla od Stevena informována o tom, že se přidají k Paulovi, Kevinovi a Jane. Chytla ho za ruku a táhla ho s sebou až k sobě do kajuty, kde vysel na skříni čertovský převlek.
"Čert? A kdo bude Mikuláš?"
"Zkus hádat."
"Caldwell?" vyhrknul ze sebe Dave jméno, které ho napadlo jako první.
"Bingo. Takže se převleč, čekají na nás důstojníci z Odyssey. Prý se tam příšerně nudí jako my tady, takže se jdeme pobavit."
"Oni znají něco jako nudu?" zajímalo Dava.
"Zřejmě jo," odpověděla Pat a sedla na postel a čekala, až se Dave převlíkne. Pro ni to bylo velice záživné, když se před ní začal vysvlékat. Poznamenala na něm svaly, které měl všude, kde mohly být. Začala myslet na jednu určitou věc, ale musela se kontrolovat, jelikož ve službě je to zakázáno. Stačila jen chvilka a už se neovládla. Než se Dave stihl převléci do kostýmu, "vyjela" po něm Pat. Jelikož se to oběma moc líbilo, tak s tím nechtěli přestat.
Muž oblečený v Mikulášském kostýmu šel chodbou, která vedla k obytným prostorům. Po krátké cestě zastavil před dveřmi, které vedly do ubytovny jednoho důstojníka. Zazvonil a čekal na otevření dveří. Po dvou minutách čekání se dočkal otevření dveří, za kterými stála Pat s rozcuchanými vlasy.
"Pane."
"Meyersová, co to máte s vlasy?" zeptal se Caldwell.
"Hoplá. Na ty jsem zapomněla. Omluvte mě na chvilku… A pojďte dál." Pat rychle zaběhla do koupelny a Steven přišel k Davovi, který si oblékal kožich čerta.
"Majore, vy mi svádíte důstojnice," řekl tiše, aby jej Pat neslyšela.
"Ono to je spíše naopak, pane," opravil ho Dave. Steven s úžasem v obličeji se zasmál a pak zavrtěl hlavou.
"To jsou dneska lidi." Pat během chvilky přišla zpátky, tentokrát učesaná a zeptala se: "Můžeme?"
"Jistě. Moc vám to sluší." Pochválil ji také Steven a vydali se na cestu.

Odyssey
Paul s Jane a Kevinem čekali na příchod Stevena, Pat a Dava, kteří se objevili v transportní místnosti.
"Vítejte na Odyssee," přivítal je Paul v Mikulášském převleku.
"Paule, jsi to vážně ty?" Steven by ho málem v tom převleku nepoznal.
"Ano, jsem to já. Tebe bych v tom převleku málem taky nepoznal."
"Za kým půjdeme prvně?" zeptal se Steven. Paul pohlédl na Kevina, který odpověděl: "První zastávka je SGC."
"Souhlasím," přikývnul tomu Steven a všichni stoupnuli na transportní desku a nechali se přenést do SGC.

SGC
Všech šest se objevilo v SGC v transportní místnosti, kde kupodivu byl pouze jeden důstojník, který na ně zíral s vykulenýma očima.
"Můžeme?" zeptal se Kevin.
"Můžeme," odpověděli poslušně všichni a vyrazili na lov vybraných důstojníků.
Jako první byl na seznamu velitel základny, jelikož se tak dohodla Jane s Paulem, aby si Kevin zase přiťuknul s generálem. I když byl zásadně proti tomu, tak šel s nimi. Steven, Dave a Pat šli na lov generála O'Neilla, jelikož věděli, že přijel na návštěvu.
Sam, Daniel, Teal'c a Jack byli převlečeni do svých kostýmů, které jim propůjčila Sam. Sam jako anděl vypadala přímo božsky. Teal'c s Danielem vypadali až moc jako čerti. Bylo to až moc přesvědčující, že by je Sam s Jackem vůbec nepoznali. Jack si právě přidělával vousy, když na dveře někdo zaklepal.
"To zřejmě bude Landry," řekl Jack a šel otevřít. Když otevřel přepážku, uviděl před sebou stojícího Mikuláše.
"To je nějaký vtip? Carterová, neměl být Landry čertem?" zeptal se Jack.
"Já také nejsem Landry," řekl divným hlasem Mikuláš, aby nešlo poznat, kdo ve skutečnosti v kostýmu je.
"Carterová?" Jack pohlédl na Sam, která k němu přišla.
"Kdo jste?" zeptala se Sam, která to také nevěděla.
"Mikuláš, čert a anděl," představil všechny Mikuláš. Jack zavrtěl hlavou a opřel se o přepážku.
"Moment," ozval se Daniel, který jednoho z nich poznal. Přišel k nim blíže a zeptal se: "Pat Meyersová, že? Ale vás dva fakt nevím."
"Ale já už teď jo. Caldwelli, co to máte na sobě?" zeptal se Jack.
"To bych se taky vás mohl zeptat, pane," odpověděl normálním hlasem Steven.
"Pravda. A kdo je ten třetí?" zeptala se Sam.
"Dave Kleinman," představil se rovnou Dave, aby dlouho nemuseli hádat.
"Tak vás bych v tom nečekala," řekla s úsměvem Sam.
"Kde najdeme generála Landryho?" zeptal se Steven.
"Je ve své kanceláři, kde se převléká za čerta," odpověděl Jack.
"Takže ho najdou správně," řekl Steven.
"Kdo?" zajímalo všechny.
"Paul s Kevinem a Jane jsou tu taky. Byl to totiž jejich nápad jít sem a strašit." odpověděl Steven.
"Tak ty tři bych tady vážně nečekala. Typuji, že se pořádně nudili, jinak by se do takového nepustili." řekla Sam.
"Přesně tak. Půjdeme za nimi?"
"Vzhůru za Landrym," zavelel Jack a šel jako první s holí v rukou ke generálu Landrymu.
Mezitím ke generálu Landrymu vpadl Mikuláš za doprovodu čerta a anděla.
"No, to mě podržte," vydal ze sebe Paul, když viděl Landryho. Kevin vyprsknul smíchy a musel si sednout do křesla, jelikož tato situace se podobně stala, když ještě chodil na vojenskou školu.
"Tak tohle je na mě moc. Že to byla Sam, koho to napadlo?" zeptal se rovnou Kevin.
"Jak vy to víte?" zeptal se Landry.
"Když něco takového napadne Jane, tak i Sam. V tom jsou obě stejný." odpověděl Kevin.
"Tak tohle se povedlo," řekla Jane a sedla Kevinovi na kolena.
"Jo, povedlo. Kam jste měli v plánu jít? Ještě řekněte, že za mnou?" zeptal se Landry.
"Jo, šli jsme za vámi, pane. A Steven s Pat a Davem šli za generálem O'Neillem." odpověděl Paul.
"Takže i ti tři z Daedala jsou do toho zapojeni?"
"Ano, pane. Jste už hotov?"
"Jen si přidělám na zadek ocas a můžeme," odpověděl Landry, když v rukou držel čertovský ocas.
"Chcete s tím pomoci, pane? Já už dávno vím, jak na něj." nabídl se Kevin, že mu pomůže.
"Když budete tak hodný, podplukovníku." Jane nejdříve musela slézt z Kevina, aby mohl jít k Henrymu a pomoci mu přidělal ocas. Zrovna, když mu ho přidělával, někdo zaklepal na dveře a vstoupil do Landryho kanceláře. Všechny Mikulášské skupinky se sešly.
"No to se pro dnešek povedlo," řekl Kevin, když mu přidělal ocas na zadek.
"Kevine?"
"Sam."
"Neříkal jsi mi ještě doma, že se do ničeho takového nepustíš?"
"Za to může Jane," svedl to hned na Jane, která naštvaně stála se založenýma rukama na prsou.
"Vždycky vše vyžvaníš, pane kvejkale."
"Já? Ty máš co říkat." Sam si zakryla rukou tvář, jelikož za tuto jejich hádku může ona.
"To jsem zase něco řekla. Vy dva, může být mezi vámi příměří?"
"Ne!" řekli oba zároveň. Kevin nabručeně odešel z kanceláře stejně jako Jane. Oba šli jiným směrem.
"Kam šli ti dva?" zajímalo Landryho.
"Jsou nabručení, tak to šli rozdýchat," odpověděla Sam.
"Tak co uděláme?" zeptal se Jack.
"Já půjdu smířit ty dva a vy zatím můžete začít strašit," odpověděla Sam a vydala se hledat ty dva.
"Tak za kým půjdeme?" zeptal se Paul, který zůstal osamocen, jelikož jeho společníci někde zmizeli.
"Ani nevím. Chtěli jsme se vystrašit navzájem a jaksi to skončilo takhle. Kolik tu je lidí?" zeptal se Steven.
"Zůstalo tu jich asi dvacet," odpověděl Henry.
"Tak pojďme, jdeme si připít s ostatníma," řekl Steven.
Kevin vyjel výtahem až do posledního patra a vyšel ven z komplexu SGC. Byla tma a zima. Jedině, co ho teď hřálo, byl kožich čerta, který měl na sobě.
"Zimaaaaa," řekl "kosou" Kevin a navodila se mu husí kůže. Po chvilkovém mrznutí pohlédl na oblohu, kde mohl zahlédnout několik set tisíc hvězd. Na několik z nich už i byl.
"Nechceš jít dovnitř a přestat trucovat?" zeptala se ho Jane, která také mířila napovrch. Kevin na ni pohlédl a ona se o něj opřela.
"Pěkná obloha."
"Ano, to je. Přeji ti šťastného Mikuláše, bráško."
"Tobě taky, sestřičko," řekl Kevin. Za nimi se objevila Sam, která do rukou vzala sníh a uplácala si kouli. Jakmile si udělala i druhou, postupně je po nich hodila. Kevina i Jane trefila do zad.
"Pojď k nám," pobídla ji Jane a Sam k nim přišla a z druhé strany se opřela o Kevina.
"Měli bychom jít za ostatními, ne?" zeptala se po chvilce Jane.
"Jo, přece jen to byl tvůj nápad," odpověděl Kevin a usmál se na sestřičku. Jane rychle vzala do rukou sníh a hodila ho po něm.
"To jsi dělat neměla," řekl Kevin a začal po ní také házet sníh.
"Bráško, to studí!" kvičela Jane.
"Počky. Jeden z nás tu ale je téměř suchý." Kevin s Jane pohlédli na Sam, která tušila, co je právě teď napadlo.
"Na to zapomeňte, já utíkám," řekla stylově Sam a vyrazila k přepážce, která vedla zpátky do komplexu. Kevin s Jane si nabrali do hrsti sníh a běželi hned za ní.
Sam rychle utíkala chodbami SGC. V jednu chvíli potkala první Mikulášskou skupinu pod Caldwellovým vedením.
"Zdravím, plukovníku. Nevíte o nějakém úkrytu?" zeptala se Sam.
"O žádném nevím. Proč se ptáte?" zeptal se Caldwell a v dáli zahlédl běžícího Kevina s Jane.
"Omluvte mě, musím zdrhnout. Být vámi, tak taky zdrhám." varovala je rovnou Sam a pokračovala v útěku.
"Uhněte!" volal zdálky Kevin. Daedalská Mikulášská skupina tedy uhnula a nechala proběhnout Kevina s Jane.
"A mě máte co říkat, kdo tu někoho svádí, pane," řekl Dave.
"On je jiný level. Takže pokračujeme v cestě."
Po několika seběhnutých schodech potkala Sam zbylou skupinu.
"Carterová, co tu děláte?" zeptal se Jack.
"Zdrhám před těma dvěma," odpověděla Sam a skrčila se, jelikož Kevin po ní právě hodil sněhovou kouli.
"Marksi, to si budete uklízet!" řekl Henry.
"Od toho tu máte uklízečky, ne?" odpověděl a hodil další. Tentokrát se trefil do "Černého Petra", přímo do Landryho.
"A sakra. To nebylo na vás, pane."
"To jsem viděl." Landry sebral sníh ze země a hodil ho zpátky po Kevinovi.
"Hele, řekl jsem, že to nebylo na vás, pane." Sam stojící za Henrym vyplázla jazyk na Kevina, který si od Jane půjčil sněhovou kouli, jelikož mu už došli.
"Sam…"
"Ano?" Stačila jen chvilka a Kevin se jí trefil koulí přímo do výstřihu.
"ÁÁÁ. Kevine! To studí!" Kevin se rozesmál a nemohl s tím přestat.
"Skvělá trefa, brácho." Oba si plácli, když hlavní úkol splnili.
"Tak pro dnešek je konec s koulováním, ne?" zeptala se Sam, když si vydělávala sníh z podprsenky.
"Vždyť sis o to koledovala, drahoušku."
"Jistě, drahý," řekla na to Sam a šla ke Kevinovi.
"Co budeme dělat?" zeptala se Jane.
"No, jedna věc mě napadla," ozval se Paul, a když se na něj všichni podívali, dopověděl svou myšlenku: "Pojďte všichni za mnou."
Paul při cestě k transportní místnosti zavolal i zbylou skupinu a tak se tam všichni se šli. Všichni stoupli na transportní desku a nechali se přenést na Odysseu.

Odyssey
Když po krátkých minutách došli do jídelny, zašel si Paul pro jednu věcičku, která je většinou na lodích zakázána.
"Myslím, že pro dnešní noc můžeme udělat výjimku," řekl Paul a začal všem nalévat víno.
"Přeji šťastného Mikuláše." Všichni se usmáli a každý s každým si přiťuknul a připil si.
"Tak za rok zase," ozvala se Jane a všichni ji najednou okřikli: "Jen to ne." Najednou se v jídelně začal rozeznívat smích.
"Co bychom to zabalili a šli domů? Přece jenom je Mikuláš." navrhnul Paul.
"Souhlas. Zaparkujte v hangárech a vzhůru domů. Rád bych se na zítra vyspal." rozhodl Landry a znovu se napil vína.
"Tak to přeji dobrou noc. A ty, brácho, směr domů. Mám pro tebe překvapení. A ty taky, Sam." zavelela Jane a táhla za sebou oba dva.
"Dobrou noc," zaznělo od obou táhnoucích důstojníků, než zmizeli někde v chodbách.
"Dnešek byl skvělým dnem. Doufám, že to za rok bude stejný." řekl Paul.
"To já taky… To já taky." souhlasil Steven a nechal Dava s Pat jít domů. Jediný Paul, Steven, Henry a Jack zůstali v jídelně a popíjeli zbylé víno, které jim zůstalo.

Jakmile všichni přijeli do svých domovů, začali oslavovat rodinného Mikuláše.

Autor: Martina Kašparová

HAPPY BIRTHDAY MARTIN CHRISTOPHER (36 years 14.12.1977)

14. december 2013 at 9:00 Everything

A VERY HAPPY BIRTHDAY MARTIN CHRISTOPHER

Martin played Major Kevin Marks in all three different television series: StarGate SG-1, StarGate: Atlantis and StarGate: Universe. And he is an actor, known for StarGate: The Ark Of Truth, Art History,......